Zalety żarówek LED

Wybór oświetlenia LED to cały szereg korzyści dla jego właściciela. Jest ono nie tylko energooszczędne i efektywne, ale i przyjazne dla środowiska.

Poznaj charakterystykę oświetlenia LED i przekonaj się, dlaczego warto w nie zainwestować:

  • Energooszczędność – jak pokazują badania, oświetlenie LED jest o do 90% oszczędniejsze w poborze energii elektrycznej niż jego standardowe odpowiedniki. To najbardziej energooszczędny system świetlny na świecie.
  • Żywotność – diody LED czołowych światowych producentów, które znajdziesz w naszej ofercie, będą Ci służyć nawet do 50 000 godzin, czyli nawet 50 razy dłużej niż standardowe żarówki. Dodatkowo są dużo bardziej odporne na częste załączanie i wyłączanie oraz na uszkodzenia mechaniczne (uderzenia, wstrząsy, poruszenie), co może być ważnym argumentem w przypadku zakupu oświetlenia do zakładów pracy, miejsc trudno dostępnych czy do oświetlenia ulic.
  • Niskie koszty utrzymania – dzięki temu, że oświetlenie LED wymienia się rzadko, a do tego jest bezawaryjne, znacząco spada jego koszt utrzymania i obsługi. Idealnie więc nadaje się nie tylko do domów, ale w miejsca trudno dostępne: sufity fabryk czy wysokie latarnie uliczne. Nie wytwarza wysokiej temperatury, przez co nie angażuje dodatkowych urządzeń, takich jak klimatyzacja. Pamiętaj, że odpowiednikiem żarówki LED E27 100 W jest najczęściej żarówka LED E27 10 W – czyli zużywająca 10x mniej prądu !
  • Przyjazne dla zdrowia – w oświetleniu LED nie występuje promieniowanie słoneczne oraz tzw. „efekt pulsowania światła”. Dzięki temu jest przyjazne dla oczu – nie męczy wzroku nawet przy długim przebywaniu w jego świetle. Jest także bezpieczne, gdyż eliminuje zagrożenie porażenia prądem.
  • Ekologia – oświetlenie LED jest niezwykle przyjazne dla środowiska naturalnego, gdyż podczas pracy nie wydziela CO2.

 

zarowki-led