Aktualnie mnóstwo rodziców zastanawia się nad tym konkretnym tematem. Wszystko dlatego, że wielkimi krokami zbliża się okres letni. Jak wiadomo, jest to czas, w którym kleszcze mocniej dają znać o sobie. Co zrobić, aby ustrzec pociechy przed tymi istotami? O tym dowiecie się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy wystarczy założenie długich ubrań. Niektórzy są zdania, że jest to kwestia wystarczająca, żeby po prostu ochronić dzieci przed kleszczami.

Okazuje się, że niestety tak nie jest. Dlaczego taka alternatywa w ogóle nie przynosi oczekiwanego rezultatu? Przede wszystkim jak wiadomo okres letni to zazwyczaj bardzo wysokie temperatury. Trudno będzie przekonać pociechy do zakładania grubych ubrań wtedy, kiedy na dworze jest po prostu ciepło. Poza tym kleszcze wczepiają się także w ubrania, a nie tylko na suchą skórę. Należy zwrócić uwagę na fakt, że kleszcze mają świadomość, gdzie kolokwialnie pisząc przyczepiają się do naszego ciała. Zazwyczaj wybierają lokalizację, gdzie skóra jest miękka. W związku z tym decydują się na zgięcia kolanowe, szyje, zgięcia łokciowe itp. Może to być również granica włosów na naszej głowie. To łatwo pokazuje, że niestety założenie długich ubrań całkowicie nie rozwiązuje problemu, a w okresie letnim jest po prostu mocno niepraktyczne.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na specjalne preparaty na kleszcze dla dzieci. Dobrym wyborem jest Kick The Tick® Max Repelent Plus. Dlaczego? Składa się na to kilka czynników. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że elementy tego typu mogą być stosowane w przypadku maluchów już od 3. roku życia. To pierwsza bardzo ważna zaleta, aczkolwiek na szczęście nie jedyna. Wyżej wymieniony środek jest także naprawdę bardzo skuteczny. Kolejna zaleta jest taka, że użycie nie stanowi dla nikogo tak naprawdę żadnego problemu. Preparat zabezpiecza jednocześnie przed kleszczami, ale nie tylko. Dobrze chroni przed meszkami oraz komarami. W żaden sposób nie brudzi ubrań, co także jest tutaj istotne. Producenci zadbali o to, aby wyżej wymieniony środek zawierał takie substancje, które efektywnie odstraszają owady oraz pajęczaki. Nie można zapominać o tym, że elementy tego typu zakłócają funkcjonowanie receptorów czuciowych. Środki gwarantują efektywną ochronę nawet do kilku godzin.

Wydaje się zatem, że to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Opisywany w dzisiejszym artykule środek jest rekomendowany przez specjalistów. Ponadto można liczyć na bardzo atrakcyjne warunki finansowe. Pamiętajcie oczywiście, że nawet najlepsze środki czasami mogą nie wystarczyć i nie gwarantują 100% ochrony. W związku z tym konieczna jest obowiązkowa kontrola po każdym spacerze biorąc pod uwagę wędrówki po parkach, lasach itp.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/preparat-na-kleszcze-dla-dzieci-wybor-troskliwych-rodzicow/